Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

1830 yılın kurulan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi köklü bir tarihle teknik anlamda Rusya’nın eğitim kalitesi yüksek teknik üniversitesitelerinin başında gelmektedir.

Üniversitenin misyonu eğitim süreci, temel araştırma ve yenilik entegrasyonu dayalı bir toplumun ileri entelektüel elit hazırlanmasında gelişmiş bilgi ve bilginin üretimi ve yayılması insanlık mühendislik başarılarından korunması ve geliştirme üzerinedir.

Üniversite 2012 yılında Uzay mühendisliği ve Nanoteknoloji ile alakalı bir çok umut verici çalışmalar yapıp, Rusya’nın Transneft, Gazprom, Rosatom, Rusnano, ARŞ-Energia, Almaz-Antey gibi en büyük özel şirketlerinden 6 milyar ruble bağış toplamıştır. Ayrıca sovyetler zamanında çıkan ilk bilgisayarın Mücidi Moskova Devlet Teknik Üniversitesi’dir.

Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, (BMDTU) en eski ve en büyük Rus teknik üniversitesidir. Çeşitli mühendislik ve uygulamalı bilimler alanında doktora derecelerine sahiptir.
BMDTU, tam zamanlı lisans, lisansüstü ve doktora programları sağlayan 19 bölüm içeriyor. Bilim ve mühendislik alanlarında çeşitli üniversitelerden kayıtlı 19.000’den fazla öğrenci bulunmktadır. Uluslararası öğrenciler, lisansüstü düzeyde %59, lisans düzeyinde ise %41’dir. Bauman Üniversitesi Hazırlık Bölümü aracılığıyla Rus dersleri ve uluslararası öğrencilere yönelik diğer eğitimler verilir.
BMDTU, öğrenci değişimi için ortaklıklar da dahil olmak üzere dünya çapında 80’in üzerinde önde gelen üniversitesiyle uluslararası bağlantılara sahiptir. BMDTU ayrıca, işitme engelli öğrencilere yönelik gelişmiş bir eğitim merkezi işletmektedir.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi sınıf

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi bünyesinde 11 fakülte bulunmaktadır :

Mühendislik İşletme ve Yönetim
Bilgisayar Bilimi ve Kontrol Sistemleri
Biyomedikal mühendisliği
Elektronik ve Lazer Teknolojisi
Robotik ve Otomasyon Kompleks
Makine Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Makine Mühendisliği Teknolojileri
Temel Bilimler
Uluslararası Eğitim Programları Fakültesi
Hukuk Bölümü, Fikri Mülkiyet ve Hukuki Uzmanlık

Üniversitenin öncelikli hedefleri şunlardır:

  • Yenilikçi yaklaşımlar ve bilgi teknolojisi, onların itaat sorunu kişiliğinin ahenkli gelişmesini birleştirerek ve kendi uzmanlık alanında çok-odaklı liderlik eğitimi aktif kullanımına dayalı eğitim sürecinin iyileştirilmesi;
  • Gelişmiş müşteri memnuniyeti sistemi sağlayarak: Dış – Öğrenciler, işverenler ve bir bütün olarak toplum; Dahili – Üniversite çalışanları;
  • önde gelen Rus ve yabancı eğitim ve bilimsel kuruluşlar ile üniversite, akademik entelektüel ve bilgi kapasitesinin etkileşimi yoluyla uluslararası bilimsel ve eğitsel alanda Rusya’da yüksek eğitim layık gösterimi;
  • Yazılım sistemi, müşteri bilgi edinme, beceri, kültür ve toplumda kendini gerçekleştirme kapsamlı eğitim garanti;
  • Eğitim, bilim ve sanayinin sistem entegrasyonu sağlanarak;
  • Destek personeli yüksek teknoloji sağlanması dahil yenilik, temelinde sivil havacılık reel sektörün gelişimi katılmak.