Rusyada eğitim nasıldır?

Rusyada üniversite eğitimi nitelikli, kaliteli ve ekonomik eğitim almak isteyenler için çok cazip. Rusyada eğitim almak geleceğinizi değiştirebilir!

Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, aynı zamanda eğitim, bilim ve teknoloji deyince de dünyanın ilk akla gelen ülkelerinden biridir.1990lı yıllara kadar bu özelliğini dünyaya kapalı tutan Rusya, bu dönemden sonra dünyaya açılmaya başlamış ve sahip olduğu büyük eğitim, bilim ve teknoloji altyapısını paylaşıma açmıştır. Özellikle askeri ve uzay teknolojilerinin her alanında Amerika ile günümüzde de rekabet eden Rusya, eğitim sistemi ve üniversitelerinin dünyaca tanınması ve akredite edilmesiyle birlikte çok daha önemli bir eğitim ülkesi oldu.

Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması sayesinde tüm dünyada geçerli diploma veriyor! Rusya üniversitelerini YÖK tanıyor ve denklik veriyor.

Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Rusyadaki üniversiteler tüm dünyada tanındığı gibi ülkemizde de YÖK tarafından tanınmakta ve diplomalarına denklik verilmektedir. Bu özelliği ile Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en mantıklı kaliteli ve ekonomik seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Rusyada eğitim almak çok ekonomik. Dershane maliyetleriyle Rusyada üniversite okuyabilirsiniz!

Yüksek kalitede üniversite eğitimi veren Rusya, aynı zamanda hem üniversite harçları hem de yaşam ve konaklama maliyetleri düşünüldüğünde, yurtdışında bu kalitede eğitim almak için en uygun seçeneklerden biridir. Rusyada eğitim ve üniversite giderlerinin yaklaşık %75I devlet tarafından finanse edilir. Bu nedenle Rusyada üniversite ücretleri ortalama yıllık 1500 – 4000 USD civarındadır.

Yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

Rusyada üniversite okumak için servet harcamanıza gerek yok. Rusya ın pek çok şehrinde yaşam giderleriniz Türkiyeden daha fazla olmayacaktır. Rusyada eğitim alan bir öğrenci konaklama ve yaşam giderleri için aylık ortalama 250-300 USD kadar harcamaktadır.

İstediğiniz bölümü okuyabilirsiniz! Rusyada üniversiteler çok zengin seçenekler sunuyor.

Dünyanın en güçlü akademik altyapılarından birine sahip olan Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere her alanda zengin seçenekler sunuyor. Mühendislikten Eczacılığa, Tıpdan Uzay bilimlerine kadar her alanda kaliteli ve prestijli bir eğitim alabilirsiniz.

Bir taşla iki kuş vurun!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir